Moja droga do spełnienia marzeń- II wizyta partnerska

W dniach 15-19 maja 20123 roku 10 uczestników  projektu „ Moja droga do spełnienia marzeń”, realizowanego przez naszą szkołę w ramach programu Erasmus+, miało okazję pod opieką p. Bogumiły Bałos, p. Marty Krzak, p. Eweliny Syc oraz p. Katarzyny Wrońskiej odwiedzić szkołę partnerską w Negresti, w Rumunii. Oto podsumowanie wizyty przygotowane przez jedną z uczestniczek – Olgę Warchoł z klasy 3 L/O:

W dniach 15-19.05.2023 mieliśmy przyjemność brać udział w drugiej części mobilności realizowanych w ramach projektu Erasmus+”The way to make my dreams come true”. Tym razem gościliśmy w szkole im. NicolaeIorga w Negresti (Rumunia). Dla kilku z nas była to okazja to ponownego spotkania się z naszymi przyjaciółmi, ale każdy z nas wykorzystał ten czas na poznanie nowych osób oraz nawiązanie przyjaźni. Czas spędzaliśmy intensywnie. Każdego dnia gospodarze przygotowali dla nas mnóstwo aktywności, nie mieliśmy czasu się nudzić. I tak kolejno braliśmy udział w grach przełamujących lody, wycieczce po Negresti, warsztatach pt. „Me and myself”, wyzwaniu frisbee, całodniowej wycieczce do Jassy, grze terenowej po Vaslui, tradycyjnym wieczorze rumuńskim oraz oficjalnym pożegnaniu, podczas którego skupiliśmy się na naszych emocjach i odczuciach po całym tygodniu. Dzięki wyżej wymienionym aktywnościom mieliśmy możliwość poznać lepiej siebie nawzajem, kulturę oraz tradycje nie tylko rumuńskie, ale też portugalskie. Można śmiało stwierdzić, że każdemu z nas możliwość udziału w tym projekcie dała bardzo dużo, a przede wszystkim szansę na rozwój swoich kompetencji językowych oraz interpersonalnych. Z niecierpliwością czekamy na dalsze działania projektowe. Zdjęcia zostały przygotowane przez uczestników wizyty Szkół Partnerskich w ramach projektu