Sukces w II Międzynarodowym Konkursie „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”

Uczennica klasy I R/I Maja Kołodziejczyk zajęła pierwsze miejsce w II Międzynarodowym Konkursie „Śladami historii Polski – skąd nasz ród” edycja 2023, w kategorii: projekt serii banknotów.

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego zaprosił do udziału w II Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”, organizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych . Konkurs podzielony był na 4 obszary tematyczne, w których uczestnik mógł wybrać określony temat. Maja wybrała temat Kultura, Nauka , a do wyboru miała m.in. Mikołaj Kopernik, Maria Curie-Skłodowska, Adam Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz, Jan Matejko, Fryderyk Chopin, Ignacy Paderewski, efekt jej pracy poniżej.

Warto podkreślić zdobycie pierwszego miejsca przez Maję, gdyż nadesłano ponad 2000 prac z 26 krajów.

Gala wręczenia nagród odbyła się 29 maja 2023 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Opiekunem merytorycznym Mai była Pani dr Jadwiga Sobczuk