Wycieczka zawodowa do Szczodrkowic

Dnia 24.05.2023r uczniowie klas I Ga, II Ga i III K/S odwiedzili Winiarskie gospodarstwo rolne Winnica Zagardle znajduje się w miejscowości Szczodrkowice.

W tym urokliwym miejscu  właściciel chętnie podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiadając o uprawie winorośli, produkcji wina, sera oraz wędlin. Uczniowie zwiedzili również przetwórnię wina i sera oraz degustowali sześć rodzajów sera.

Podczas zwiedzania serowarni zwiększyliśmy naszą wiedzą serowarską. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiedział jak powstają sery, jak zrobić sery wysokiej jakości oraz jak dobierać sery do potraw i łączyć je z winami. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć serowarnię aby lepiej zrozumieć proces powstawania serów.

Organizatorzy Beata Lipka, Klaudia Handzlik-Kijas, Monika Domasik