Wyróżnienie dla naszej szkoły za sukcesy w etapie centralnym Olimpiady wiedzy o Turystyce w ciągu 10 edycji.

Etap centralny Olimpiady Wiedzy o Turystyce odbył się w dniach 12–15 kwietnia 2023 r. w Łodzi. Zawody etapu centralnego poprzedziła krótka uroczystość jubileuszowa z udziałem zaproszonych gości na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. W ramach obchodów dziesięciolecia Olimpiady Wiedzy o Turystyce dokonano podsumowania dotychczasowych zawodów olimpijskich i wręczono tytuły Szkoła Finalistów oraz Przyjaciel Olimpiady. Jubileusz był wyjątkową okazją do wyróżnienia szkół, które osiągnęły edukacyjne sukcesy w kilku edycjach Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Nadanie tytułu Szkoła Finalistów stanowiło podsumowanie osiągnięć oraz wyraz szacunku dla profesjonalizmu w kształtowaniu umiejętności i wiedzy uczniów. Przyjaciele Olimpiady swoim zaangażowaniem i pracą przyczynili się do organizacji zawodów, budowania znakomitej atmosfery podczas Olimpiady oraz popularyzacji turystyki w różnych aspektach.

Warto przypomnieć – w ciągu 10 edycji olimpiady z naszej szkoły mieliśmy 4 laureatów i 3 finalistów tej olimpiady