Zawody strzeleckie z okazji upamiętnienia Święta Niepodległości

9 listopada 2023 roku w Andrychowie odbyły się emocjonujące zawody strzeleckie, cieszące się honorowym patronatem Zarządu Powiatu Wadowickiego. Reprezentując naszą szkołę, w składzie drużyny znaleźli się utalentowani uczniowie: Julia Hudziak (klasa 4F), Konrad Gach (klasa 4IN) i Marcel Szpak (klasa 4IN).

Drużyna została zaproszona przez organizatora ze szkoły o enigmatycznej nazwie CKU w Andrychowie przy okazji wcześniejszych zawodów, które miały miejsce na strzelnicy Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej, na których to nasza drużyna zajęła III miejsce. W obu przypadkach opiekunem naszej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego – Wacław Biedrawa.

W wyniku zaciętej rywalizacji w dniu 9 listopada, gospodarze zdobyli zaszczytne pierwsze miejsce, odbierając trzy statuetki dla najlepszych strzelców. Nasza drużyna uplasowała się na najgorszym i najmniej lubianym IV miejscu. Drużyna z klasy policyjnej z Wadowic, która wcześniej triumfowała w Suchej Beskidzkiej, zajęła piąte miejsce, co było niespodziewanym obrotem sytuacji.

Wacław Biedrawa