50. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

Nasza szkoła wzięła udział w 50. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Eliminacje etapu szkolnego składały się z części pisemnej i ustnej. Etap pisemny polegał na samodzielnym przygotowaniu przez uczniów pracy na jeden z 7 tematów opublikowanych na stronie internetowej Olimpiady Historycznej.

Do drugiej części etapu szkolnego przeszła Maja Kołodziejczyk, uczennica klasy 2 R/I. W dniu 27 listopada odpowiadała na pytania ułożone przez Ekspertów OH. W skład komisji oceniającej wchodzili: przewodnicząca Maria Słowińska oraz członkowie Beata Pilarczyk, Ewa Byrska-Kastelik i Tomasz Smyrak.

Gratulujemy Mai podjętego trudu i pracy, jaką włożyła w przygotowania.
Zapraszamy chętnych do uczestnictwa w 51. edycji w przyszłym roku.