SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W środę 15 maja 2024 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z podróżnikiem z Grupy „Trzask”. Pan Samuel Kemski tym razem w ciekawy sposób przybliżył nam jeden z krajów północnej Afryki. Podczas prelekcji została przedstawiona starożytna i nowożytna historia Egiptu, wysłuchaliśmy opowieści o faraonach i egipskich wierzeniach, sposobach mumifikowania zwłok, Dolinie Królów, piramidach, a także legendy Tutanchamona. Nie zabrakło ciekawostek o delcie Nilu, budowie nowej stolicy, Kanale Sueskim, Asuanie, czy Mieście Śmieci. Na fotografiach mogliśmy zobaczyć piękno Sahary, Morza Czerwonego wraz z rafą koralową oraz jeziora Nasera. Dzięki Panu Samuelowi poznaliśmy także codzienne życie mieszkańców Egiptu. Prezentacji towarzyszył pokaz rekwizytów i pamiątek przywiezionych z tego afrykańskiego kraju. Spotkanie było niezwykle interesujące i dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń. To była „żywa lekcja geografii”.

Organizator spotkania: Agata Jania