Klasa 3K w Powiatowym Urzędzie Pracy w Suchej Beskidzkiej

W dniu 22 maja klasa 3 K wraz z p. Magdaleną Dąbrowską udała się do Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej na spotkanie z doradcą zawodowym. W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami rejestracji w Urzędzie Pracy oraz niezbędnymi dokumentami jakie muszą zostać złożone. Wskazano im również portale, na których mogą szukać pracy, a także możliwości uzyskania pomocy przy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych z jakich mogą skorzystać (kursy, staże, bon zasiedleniowy, fundusze na otwarcie własnej działalności gospodarczej). Dla niezdecydowanych istnieje możliwość skorzystania z doradztwa zawodowego m.in. w zakresie:

  • wyboru lub zmiany zawodu,
  • zaplanowania kariery zawodowej,
  • uzupełnienia kwalifikacji zawodowych,
  • określenia swoich kompetencji i zainteresowań,
  • zaplanowania rozwoju zawodowego. Przyszłym absolwentom życzę trafnych wyborów i satysfakcji z przyszłej pracy.

Magdalena Dąbrowska