Miesiąc zawodoznawczy klasy 3OT

21.05.2024r. klasa 3OT pod opieką mgr Elżbiety Moskały wybrała się do Zamku w Suchej Beskidzkiej. Celem wycieczki było poznanie funkcjonowania Suskiego Punktu Informacji Turystycznej. Pracownicy punktu pokazali uczniom, jak wygląda wyposażenie takiego miejsca oraz zaprezentowali obowiązki pracowników.

W dniu 24.05.2024r. klasy 3OT i 1PHI pod opieką mgr Elżbiety Moskały i mgr Eweliny Syc udały się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki był Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Na lotnisku odbyła się gra terenowa „Poznaj lotnisko”, której celem było zapoznanie z lotniskiem oraz poznanie procedur odbywających się przed odlotem, a także specyfiki prac personelu lotniskowego. Uczniowie w grupach rywalizowali, zbierając punkty w pytaniach dotyczących funkcjonowania lotniska. Po grze terenowej chętni wcielili się w rolę marszałka w wirtualnej rzeczywistości. Po zakończonej wizycie na lotnisku grupa odwiedziła także hotel Hilton Garden Inn Airport, gdzie zapoznali się z wyposażeniem pokoi oraz sal konferencyjnych w obiekcie, a także wymaganiami rekrutacyjnymi stosowanymi w obiekcie. Na koniec wycieczki uczniowie z opiekunami odwiedzili Krakowską Manufakturę Czekolady. Podczas zajęć cukierniczych udoskonalili swoje umiejętności wyrobów słodyczy. Podczas całej wycieczki grupie towarzyszył dobry humor i zadowolenie ze zdobytej wiedzy i dobrej zabawy.

opiekunowie-  mgr E Moskała, mgr E Syc