XIV Powiatowy Konkurs Geograficzny

20 marca 2024 r. odbył się finał Powiatowego Konkursu Geograficznego „W harmonii z przyrodą – Parki Narodowe Małopolski”. W ZS im. W. Witosa do etapu szkolnego przystąpiły osoby z klas pierwszych i drugich technikum i branżowej szkoły I stopnia. Uczennice, które uzyskały najwyższe wyniki stały się członkami zespołu reprezentującego naszą szkołę w kolejnym etapie, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym nr I w Suchej Beskidzkiej.

Finał powiatowego konkursu przeprowadzony został dwuetapowo. W pierwszej części uczestnicy musieli zmierzyć się z testem o parkach narodowych Małopolski. Druga część polegała na rozpoznawaniu obiektów, obszarów, roślin itp. dotyczących tematu konkursu. Pytania były prezentowane w formie slajdów. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Kąkol z kl. 1OT oraz Alicja Chowaniak i Ewelina Dańczak z kl. 2OT. Uczennice wykazały się dużą wiedzą i znakomicie poradziły sobie z zadaniami zdobywając ostatecznie II miejsce. Nad przygotowaniem merytorycznym czuwała p. Agata Jania, a opiekę podczas trwania konkursu pełniła p. Martyna Bednarczyk.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu i dziękujemy za godnie reprezentowanie szkoły.

Agata Jania