Wydarzenia szkolne

Salon Maturzystów 2019

W dniu 5 września uczniowie klasy 4GB wraz z wychowawczynią Panią Mariolą Świerkosz i Panią Elżbietą Moskałą wzięli udział w Salonie Maturzystów 2019 zorganizowanym w Krakowie w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Jagiellońskim. Głównym celem tego wydarzenia było zapoznanie przyszłych maturzystów z ofertą kierunków studiów w uczelniach wyższych z Polski i z zagranicy. W części prezentacji poszczególne uczelnie z regionu i z Europy przygotowali stoiska informacyjne dla maturzystów bogate w ulotki, długopisy, torby z logo i inne atrakcyjne dla maturzystów gadżety. W trakcie prezentacji maturzyści mieli okazję porozmawiać z pracownikami i studentami, którzy udzielali informacji z pierwszej ręki odnośnie kierunków studiów, zakwaterowania, dofinansowań z funduszy europejskich i odpowiadali na wszystkie inne pytania. Nam udało się pozmawiać ze studentką z University of Bradford z Anglii, studentem z University of Taiwan oraz studentką z Ukrainy, która polecała studia filologiczne w KULu.
Na koniec udaliśmy się na wykład pt. „Przede wszystkim myśl-jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki”, prowadzony przez Kierownika Pracowni Matur OKE w Krakowie Piotra Ludwikowskiego, który, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, otworzył nasze umysły na myślenie. Podsumowując, ten wyjazd stworzył maturzystom możliwość zdobycia przydatnych informacji i być może również przy okazji złapania inspiracji na własną przyszłość…

mgr M.Świerkosz


SZKOLNY ROK SPORTOWY ROZPOCZĘTY !

W dniu 12.09.2019r. na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej, odbyły się zawody pływackie inaugurujące szkolny rok sportowy. 

W walce o Puchar Starosty zmierzyli się pływacy ze szkół całego powiatu.
Naszą szkołę reprezentowali:

1. Micor Martyna kl. 3 HO
2. Paulina Kłapyta kl. 2 EK
3. Nikola Panek kl. 1 THg
4. Daria Copija kl. 1THg
5. Maria Surzyn kl. 1 Rep
6. Adrian Kachel kl. 3 LR
7. Dawid Czyszczoń kl. 3 GA
8. Bartosz Biegun kl. 3 GB
9. Damian Maciaszek kl. 4 IN
10. Tomasz Kotlarski kl. Kl. 4 IN

         W rywalizacji na dystansie 50m stylem klasycznym wygrała Nikola Panek, która tryumfowała również  na dystansie 50m stylem motylkowym. Dwa drugie miejsca w „klasyku” i w stylu dowolnym na dystansie 50m zajęła Daria Copija, a dzięki walce  całej drużyny Zespół Szkół im. W. Witosa zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej szkół ponadpodstawowych.

 Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                     M. Kubasiak


Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty…

Drugiego września 2019 roku w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: Senator RP- Pan Andrzej Pająk oraz Starosta Powiatu Suskiego- Pan Józef Bałos. Dyrektor Szkoły- Pani Aneta Drobny przywitała gości, rodziców, nauczycieli oraz całą społeczność szkolną. Przypomniała o wartości wolności w związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Przeczytała również list posła na Sejm RP- Pana Sławomira Hajosa nadesłany w związku w uroczystością. Następnie  klasa 2OI pod kierunkiem wychowawcy- Pana Daniela Dyrcza przedstawiła część artystyczną.

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom (w sposób szczególny tym, którzy rozpoczynają naukę i pracę  w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa) wielu sukcesów, cierpliwości, wytrwałości i wzajemnej życzliwości w nowym roku szkolnym.