,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!” – 2019

Szkolny klub UNESCO serdecznie zaprasza uczniów do udziału w kampanii społecznej na rzecz osób niewidomych i z dysfunkcją wzroku w dniach 14.10.2019 – 20.10.2019.
Jeśli jesteś osobą czułą na niesprawiedliwość i chcesz pomóc w kształtowaniu postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową, weź udział w naszej kampanii!
Co Ty możesz zrobić?

  1. ZOBACZ PRACĘ INNYCH

W ramach obchodów Dnia Białej Laski, zachęcamy do obejrzenia plakatów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, które znajdują się na tablicy na I piętrze.

  • NAPISZ RECENZJĘ FILMU

Zapraszamy Cię do obejrzenia jednego z filmów poruszających tematykę osób niepełnosprawnych wzrokowo i opisania swoich wrażeń w formie recenzji. Napisz co poruszyło lub zainteresowało Cię w filmie i czy inni uczniowie naszej szkoły mogliby zainteresować się tematyką filmu.

Możesz również dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób na co dzień możemy pomóc osobom z dysfunkcją wzroku, oglądając filmy na youtube:

https://www.youtube.com/results?search_query=n+jak+niewidomy

  • ODPISZ NA LIST NIEWIDOMEGO KOLEGI – ADAMA.

Zachęcamy Cię do zapoznania się z listem kolegi, który kończy w tym roku Technikum dla Osób Niewidomych i napisał list do swoich rówieśników, aby poruszyć w nim trudne dla siebie tematy. List znajduje się na tablicy na I piętrze, możesz go przeczytać i zareagować. Adam czeka na twój list!

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY,  WEŹ UDZIAŁ W KAMPANII! Cele, które możemy wspólnie osiągnąć:
• kształtowanie postaw,
• zwiększenie integracji osób które nie widzą, ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku,
• przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów.
• zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową,