Fotorelacja ze spotkania z przedstawicielem UNESCO

Dnia 13 grudnia 2019 roku, mieliśmy okazję gościć u w naszej szkole przedstawiciela organizacji Open Doors, zajmującej się pomocą prześladowanym chrześcijanom. W prelekcji wzięli udział uczniowie klas 3, a także członkowie klubu UNESCO. Przedstawiciel Open Doors opowiadał o działaniach podejmowanych przez organizację, którą reprezentuje. Przedstawił on uczniom historię różnych prześladowanych osób, zapoznał uczestników spotkania z faktami na temat prześladowań i przekazał ciekawe informacje na temat łamania praw człowieka w różnych krajach. Wiele faktów zaskoczyło słuchaczy i pokazało jak niewielką wiedzę mają mieszkańcy krajów takich jak Polska o sytuacji prześladowanych w krajach takich jak Syria, Korea czy kraje afrykańskie. Mamy nadzieję, że wiadomości zdobyte na prelekcji przyczynią się do głębszego poznania tematu przez młodzież i zachęcą wszystkich do zaangażowania w działania przeciwko dyskryminacji rasowej czy religijnej.

Szkolnym opiekunem klubu UNESCO jest pani Agata Piotrowska. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wykładu, przygotowanej przez uczniów klas 1OFp i 2FT.