Policja od kulis – wycieczka klasy III HO do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej

            W dniu 21.01. 2020 r. całość klasy III HO pod okiem wychowawcy, mgr Eweliny Syc, udała się na pieszą wycieczkę w dosyć nietypowe do zwiedzania miejsce – do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Dzięki uprzejmości Policji, zbliżający się wielkimi krokami okres zimowej przerwy w nauce, uczniowie wykorzystali na prelekcję oraz zwiedzanie siedziby suskich policjantów. Asp. szt. Wojciech Copija – Oficer Prasowy suskiej komendy przypominał o bezpiecznym poruszaniu się po drodze zarówno z perspektywy pieszego jak i użytkownika samochodu, a także wyjaśnił wszystkie kwestie, które nurtowały uczniów, a stanowią tak ważny element dla zachowania bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Podczas prezentacji uczestnicy wyjścia zawodoznawczego mieli okazję zobaczyć części umundurowania (a nawet przymierzyć) oraz sprzętu wykorzystywanego w czasie codziennej służby policjantów czemu towarzyszył krótki opis słowny w wykonaniu pana Wojciecha. Uczniowie dzięki uprzejmości Komendy w Suchej Beskidzkiej mieli również możliwość obejrzeć psy policyjne, specjalnie przeszkolone do czynności policyjnych, a na końcu oglądali z fotela pasażera samochody jakimi porusza się policja w czasie pełnienia swoich obowiązków.

Wizyta pozwoliła spojrzeć uczestnikom na pracę policji z nieco innej strony i wzbudziła jednocześnie szereg pytań, a dzięki uprzejmości i fachowej wiedzy Pana Rzecznika Prasowego wszelkie wątpliwości zostały rozwiane, owocując cenną wiedzą w kierunku zachowania bezpieczeństwa.