INFORMACJA dla maturzystów

Maturzyści,

Przekazujemy informację od Zespołu EC1 Łódź – Miasto Kultury o nowym cyklu webinariów, poświęconych skutecznym metodom uczenia się – szczególnie potrzebnym w czasach nauki zdalnej, gdy nauczyciel nie znajduje się „na wyciągnięcie ręki”.

Cykl będzie prowadzony przez Marka Pisarskiego, doświadczonego nauczyciela, byłego pracownika Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, obecnie edukatora Działu Naukowo-Dydaktycznego Centrum Nauki i Techniki EC1.

Ze względu na warsztatową formę webinariów, liczba uczestników w grupie jest ograniczona: przy pierwszych zajęciach wprowadzających do 20 osób, przy następnych czterech do 10 osób (zajęcia są odpłatne).

Czego się nauczymy? Metod i sposobów skutecznej nauki – bez względu na przedmiot, który mamy do opanowania. Matematyka, zmora wielu uczniów, będzie tylko przykładem stosowania tych metod w praktyce. Sposoby te nadają się do wszystkich przedmiotów maturalnych.

Harmonogram spotkań on-line:

🔹 I zajęcia wprowadzające – poniedziałek 23 listopada 2020 r., godz. 16:00
Jak się skupiać (i rozpraszać) podczas nauki. Zadania geometryczne.

🔹 poniedziałek 30 listopada 2020 r., godz. 16:00
Jak redagować zadania, żeby nie zdenerwować egzaminatora. Zadania algebraiczne.

🔹 poniedziałek 7 grudnia 2020 r., godz. 16:00
Jak dbać o mózg, żeby on zadbał o nasz wynik. Zadania zamknięte.

🔹 poniedziałek 14 grudnia 2020 r., godz. 16:00
Jak używać kalkulatora, żeby lepiej wyciągać wnioski. Zadania o ciągach.

🔹 poniedziałek 21 grudnia 2020 r., godz. 16:00
Czym jest uczenie się i jak się nie pomylić. Zadania na dowodzenie.

Pierwsze zajęcia on-line (na platformie Zoom) odbędą się 23 listopada 2020 r. i będą kosztowały 10 zł od osoby. Po nich uczestnicy zdecydują, czy wziąć udział w kolejnych czterech spotkaniach on-line, czy taka forma pomocy jest dla nich przydatna. Koszt kolejnych czterech webinariów wyniesie 80 zł od osoby.

Więcej szczegółowych informacji jest dostępnych pod adresem:
https://www.centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/ucz-sie-zdalnie-i-samodzielnie

Prosimy przyjąć życzenia jak najlepszych wyników w pracy wychowawczej i dydaktycznej w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.