MIERZYMY WYSOKO!

Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej to dynamicznie rozwijająca się placówka z ponad 70-letnią tradycją. Uczniowie „Witosa” osiągają sukcesy w wybranych zawodach, a szkoła po raz kolejny może chlubić się mianem najlepszego technikum w powiecie według niezależnego ogólnopolskiego rankingu techników Perspektywy, zajmując135. miejsce w Polsce oraz 26. miejsce w Małopolsce, zdobywając tytuł „Srebrnej” Szkoły 2021.

Szkoła znajduje się tuż obok krytej pływalni, przystanku PKS, BUS oraz PKP. Posiada dobrze wyposażone pracownie, salę gimnastyczną, kuchnię ze stołówką oraz internat. Oferta szkoły skierowana jest do młodzieży o zainteresowaniach turystycznych, ekonomicznych, gastronomicznych, plastycznych, fotograficznych, logistycznych i informatycznych. Specjalizacje w poszczególnych zawodach dostosowywane są do potrzeb rynku pracy. W roku szkolnym 2021/22 kształcenie uczniów będzie się odbywać w ramach 5- letniego technikum i 3-letniej szkoły branżowej I stopnia oraz 2-letniej szkoły branżowej II stopnia.

TECHNIKUM – 5 – letnie :

Technik organizacji turystyki

Technik hotelarstwa

Technik żywienia i usług gastronomicznych – specjalizacja dietetyka

Technik reklamy

Technik fotografii i multimediów

Technik informatyk

Technik ekonomista

Technik logistyk

Technik spedytor:

Technik rachunkowości:

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Kucharz

Cukiernik

Sprzedawca

Magazynier – logistyk

Pracownik obsługi hotelowej

KLASA INTEGRACYJNA

W szkole organizowany jest nabór do klasy integracyjnej w zawodach kucharz/cukiernik. Program nauczania będzie oparty na programie Szkoły branżowej I stopnia z uwzględnieniem możliwości uczniów z deficytami poznawczymi. Ponadto dla tych uczniów zapewniona zostanie praktyczna nauka zawodu na terenie szkoły pod opieką nauczycieli oraz szczególną opieką pedagogiczną i psychologiczną.

SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA

Technik technologii żywności

Technik żywienia i usług gastronomicznych

INTERNAT

Atutem szkoły jest połączony z nią internat umożliwiający kształcenie młodzieży z całej Polski. Uczniowie mieszkają w pokojach dwu lub trzy osobowych. W internacie znajduje się świetlica ze sprzętem komputerowym i dostępem do Internetu, sala telewizyjna, pralnia, kuchnia. Możliwy jest również dostęp do sali gimnastycznej i krytej pływalni.