XII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach

8 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Podatkach. Jak co roku organizatorem konkursu był Samorząd Zawodowy Doradców Podatkowych, a patronat sprawowało Ministerstwo Finansów.

Pierwszy etap konkursu odbył się 11 marca br. i wyłonił po dziesięciu najlepszych uczniów z każdego województwa, którzy zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Finału w Katowicach. W najlepszej dziesiątce z województwa małopolskiego znalazły się aż dwie uczennice z naszej szkoły: Karolina Kot i Justyna Staszczak z klasy 3 EKg.

Etap finałowy konkursu podzielony był na dwie części – część testową i część ustną, do której przechodziło 27 osób z najwyższą liczbą punktów.

Do części ustnej zakwalifikowała się Karolina Kot, która to świetnie poradziła sobie z wylosowanym zestawem pytań i zdobyła 4 MIEJSCE!!! Znajdując się wśród 10 laureatów konkursu. W ramach nagrody Karolina otrzymała wygraną pieniężną w wysokości 1000 zł oraz możliwość podjęcia studiów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na jednym z czterech kierunków: prawo, administracja, przedsiębiorczość lub ekonofizyka.

Serdecznie gratulujemy finalistce i laureatce osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów, szczególnie w obszarze podatków.

Opiekunem merytorycznym był Krzysztof Świętek