#szkoła pamięta

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

W ramach projektu nasi uczniowie przygotowali prezentacje o bohaterach z okresu II wojny światowej, którzy walczyli o naszą wolność; o św. Janie Pawle II, który odwiedził  Skawicę oraz o tych bezimiennych mieszkańców Makowa Podhalańskiego, którzy zginęli w obronie Polski w latach 1914-1918,1920,1939-1945. Autorami tych prezentacji są: Julia Basiura (z klasy III TE), Zuzanna Targosz, Aleksandra Grygiel, Natalia Kaczmarczyk, Joanna Wicherek (z klasy III L/O), Agnieszka Sękacz i Martyna Cygan (z klasy III HT).

Z kolei uczniowie klasy 1RK wraz z wychowawcą przygotowali wystawę prac wykonanych przez następujących uczniów: Amelia Smyrak, Julia Marynowska, Natalia Śmiłek, Justyna Fluder, Aleksandra Kotlarska, Nikola Ciesielska, Dorota Groń, Gabriela Ćwiertnia z klasy 2EK; Sylwia Dudek, Wiktoria Spyrka, Olga Warchoł, Zuzanna Zemlik, Joanna Wicherek  z klasy 3L/O, Marcela Oliwia, Natalia Kosek z klasy 3HT, Emilia Bik, Kamila Pacyga, Natalia Gałuszka, Damian Smyrak z klasy 1E oraz Jakub Kania, Amelia Radwan, Kinga Chromy, Paulina Rusin, Oliwia Maciaszek z klasy 2H/F. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wkład pracy. 

Działania te odbyły się pod opieką nauczycieli historii: pani Małgorzaty Kolaniak, Marii Słowińskiej, Małgorzaty Piergies  i Tomasza Smyraka.

PREZENTACJE