Magia świątecznych pierników

Typowo  grudniowy  czas rozpoczął się  od poranka  mroźnego w towarzystwie aury zimowej  pełnej  puchowego śniegu. Dzień, w którym uczniowie  klasy VIb i przedstawiciele samorządu uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej  im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, wstąpili w progi  pracowni cukierniczej. Na uczniów czekała już uczennica klasy 3, Patrycja Mrożek, cukiernik Branżowej  Szkoły  1 Stopnia  Zespołu Szkół im. W. Witosa  a teraz już  Mistrzyni Polski ,, WorldSkills Poland ” pod  czujnym okiem  opiekuna  dr inż. Krzysztofa Maciejowskiego. Nauczyciel wraz z uczennicą przenieśli gości w czas  bajkowo-piernikowy. Zaskoczeniem młodego pokolenia okazał się dzwonek , tylko jaki ? Dzwonek szkolny,  każdemu  kojarzy się z murami szkoły, czyli przerwą…Tym razem  to dzwonek  inny, bo…Świętego Mikołaja,  którego  zaprosiła  pani dyrektor Aneta Drobny   z ciepłem,  uśmiechem i optymizmem  na twarzy.   Do magii  świątecznych wypieków i dekoracji  pachnących pierników, przypominających rożne postacie bajkowo- świąteczne, dołączyły uśmiechy uczniów. Każdy  lubi przecież słodkości, dzielić się radością, atmosferę  ciepła i spędzać chwile  przyjemności. A to spotkanie właśnie takie było…