„ SREBRNE CHŁOPAKI”

Dnia 17.02.2023 r. nasi uczniowie godnie reprezentowali barwy „WITOSA”, biorąc udział w FINAŁACH POWIATOWYCH PIŁKI HALOWEJ CHŁOPCÓW. Turniej piłkarski odbył się w stryszawskiej hali sportowej, do której zjechały się reprezentacje sześciu szkół średnich z naszego powiatu.                                                   

Po rozegraniu dwóch meczów fazy grupowej nasi chłopcy awansowali (z pierwszego miejsca) do strefy pucharowej, gdzie stoczyli zacięty i zwycięski bój z ekipą z suskiego ogólniaka. Wygrana z liceum dała nam możliwość  rozegrania finałowego meczu z drużyną z Zawoi.                                                         

Finał turnieju był bardzo emocjonujący i dostarczył wszystkim pełno wrażeń. Do wyłonienia mistrza powiatu suskiego w halówce potrzeba było regulaminowych dwunastu minut gry, dogrywki i rzutów karnych. W końcowym rozrachunku lepsza okazała się drużyna z pod Babiej Góry, która zdobyła pierwsze miejsce i tytuł MISTRZA POWIATU SUSKIEGO.                                                                       

Nasza drużyna zdobyła drugie miejsce i zagrała w składzie: Pająk Kacper, Nowak Patryk, Makoś Mateusz, Chowaniak Jakub, Sanietrzyk Krzysztof, Siepak Radosław, Kot Damian, Pastwa Paweł, Gach Kamil. Tytuł MVP drużyny otrzymał Sanietrzyk Krzysztof. Opiekunem zespołu był Marcin Szklarczyk.