Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

5 kwietnia 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

Pierwszy etap konkursu miał miejsce 29 lutego br. i wyłonił 109 najlepszych uczniów, którzy zakwalifikowali do wielkiego finału. 

W najlepszej dziesiątce z województwa małopolskiego znalazły się aż dwie uczennice z naszej szkoły: Julia Basiura i Dominika Paleczny z klasy 4 EK.

Etap finałowy konkursu podzielony był na dwie części – część testową oraz część ustną, do której przechodziły 22 osoby z najwyższą liczbą punktów. Wśród najlepiej ocenionych uczestników znalazła się Julia. Basiura. W drugim etapie finału musiała zmierzyć się z ciężkimi pytaniami, które dotyczyły źródeł prawa podatkowego, roli pełnomocnika w postępowaniu sądowym oraz optymalnych form opodatkowania.

Serdecznie gratulujemy finalistkom oraz życzymy dalszych sukcesów, szczególnie w obszarze podatków.

Opiekunem uczennic był Krzysztof Świętek.