Wycieczka zawodoznawcza do hotelu Aries.

W dniu 23.04 2024 r. uczniowie klasy 1C i 3K/S pod opieką p. Małgorzaty Panek i p. Magdaleny Dąbrowskiej wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do hotelu Aries w Zakopanem. Hotel znajdujący się w dawnym Domu Turysty PTTK stał się równocześnie ostoją kultury i sztuki. Zajrzeliśmy do wnętrza pokoi hotelowych, które urzekły nas eleganckim wnętrzem z podhalańską duszą. W trakcie zwiedzania uczniowie zapoznali się z układem funkcjonalnym restauracji Halka. Wzięli również udział w warsztatach cukierniczych, które były prowadzone przez p. Zuzannę Kulig oraz absolwenta Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej p. Wojciecha Kazanowskiego. Wykonywano nietuzinkowy deser, który jest chlubą restauracji, a zarazem deserem mistrzowskim zeszłorocznych Mistrzostw Polski Expo 2022. Następnie uczniowie mieli okazję zdegustować deser, który będzie stanowić kolejną pozycję w nowej karcie restauracji.

Magdalena Dąbrowska