Wyjazd klas 5OFp i 4HT na uczelnię w Nowym Targu

Dnia 10.04.2024 r. Klasy 5OFp oraz 4HT miały przyjemność odwiedzić Akademie Nauk Stosowanych w Nowym Targu. Na samym początku przywitali nas uczniowie oraz przedstawiciele dnia otwartego, wskazali drogę do wielkiej auli, w której odbywały się ciekawe wykłady między innymi o profilu psychologicznym. Rozwiązaliśmy również quiz o Bezpieczeństwie narodowym, w którym uczennica klasy 5OFp – Martyna Sitarz zajęła wysokie miejsce, w rezultacie wygrywając duży głośnik. Następnie przeszliśmy do poszczególnych pomieszczeń, gdzie wykonywane były ćwiczenia i doświadczenia w różnych dziedzinach. Można było dowiedzieć się interesujących ciekawostek o następujących kierunkach: Architektura, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, turystyka i rekreacja oraz ratownictwie medycznym. Podczas wizyty na dziale kosmetologii wykonywane były różnorodne zabiegi kosmetyczne na twarz oraz dłonie, natomiast fizjoterapeuci oferowali masaże. Każdy z wycieczki znalazł swojego faworyta, jeśli chodzi o kierunek, a co najważniejsze Akademia wywarła na nas wielkie wrażenie.

Agata Konior

Aneta Paczyńska