Salon Maturzystów 2019

W dniu 5 września uczniowie klasy 4GB wraz z wychowawczynią Panią Mariolą Świerkosz i Panią Elżbietą Moskałą wzięli udział w Salonie Maturzystów 2019 zorganizowanym w Krakowie w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Jagiellońskim. Głównym celem tego wydarzenia było zapoznanie przyszłych maturzystów z ofertą kierunków studiów w uczelniach wyższych z Polski i z zagranicy. W części prezentacji poszczególne uczelnie z regionu i z Europy przygotowali stoiska informacyjne dla maturzystów bogate w ulotki, długopisy, torby z logo i inne atrakcyjne dla maturzystów gadżety. W trakcie prezentacji maturzyści mieli okazję porozmawiać z pracownikami i studentami, którzy udzielali informacji z pierwszej ręki odnośnie kierunków studiów, zakwaterowania, dofinansowań z funduszy europejskich i odpowiadali na wszystkie inne pytania. Nam udało się pozmawiać ze studentką z University of Bradford z Anglii, studentem z University of Taiwan oraz studentką z Ukrainy, która polecała studia filologiczne w KULu.
Na koniec udaliśmy się na wykład pt. „Przede wszystkim myśl-jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki”, prowadzony przez Kierownika Pracowni Matur OKE w Krakowie Piotra Ludwikowskiego, który, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, otworzył nasze umysły na myślenie. Podsumowując, ten wyjazd stworzył maturzystom możliwość zdobycia przydatnych informacji i być może również przy okazji złapania inspiracji na własną przyszłość…