Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

W dniu 19 grudnia 2019 roku w naszej szkole, odbył się V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez naszych katechetów.  Wzięli w nim udział uczniowie, którzy występowali  w swoich zespołach klasowych (1 EKp; 1LGp; 1GAp; 1OFp; 1LGg, 1HTg; 1HOp; 1EKg; 2HO; 2L/R; 3GB; 3EK; )  lub indywidualnie. Wykonawcy prezentowali bardzo różnorodny repertuar, od tradycyjnych kolęd i pastorałek, po współczesne piosenki bożonarodzeniowe w ciekawych opracowaniach i aranżacjach.

Jury powołane przez organizatorów wybrało 3 najlepsze zespoły, które zaśpiewały swoje kolędy na apelu bożonarodzeniowym: kl. 1 GAp;  kl.1 OFp;  kl.3 GB. Dziękujemy solistom: Gabrieli Rusin (2HO), Paulinie Kanik, (2HO), Darii Zachurze (3FT) oraz Arturowi Warcie (3GB) za profesjonalne i pełne ekspresji wykonanie pastorałek i kolęd. Gratulujemy  uczennicom ze Szkoły Branżowej: Julii Ryczan (2KU) i Klaudii Smolik (2KU), które prezentowały swoje umiejętności wokalne i artystyczne, angażując w kolędowanie całą zgromadzoną widownię. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych Przeglądach, które wpisują się w piękną tradycję kolędowania w języku ojczystym w naszej szkole.

Tomasz Pituła