WIZYTA W PRZYTULISKU

Dnia 20 grudnia 2019 roku przedstawiciele klasy 3LR wraz z wychowawcą mgr Ewą Kiełbus przekazali dary zebrane w wyniku zorganizowanej na terenie ZS. im W. Witosa w Suchej Beskidzkiej akcji pomocowej.

Podczas spaceru po schronisku uczniowie mieli okazję zapoznać się z warunkami życia czworonogów. Rozmowa z pracownikami obiektu pozwoliła nam poznać bliżej los wielu psiaków, często porzucanych z powodu starości, choroby, czy znudzenia się nimi ze strony właścicieli. Zrozumieliśmy, jak ważne jest dla zwierząt zainteresowanie i dobroć człowieka oraz ciepły dom i odpowiedzialny właściciel.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wychowawcom za motywowanie uczniów do wspierania akcji, a uczniom za zaangażowanie się w działania wolontaryjne. Z roku na rok można zaobserwować u naszej młodzieży wzrost świadomości odnośnie problemów związanych z bezdomnością zwierząt w wyniku czego można na uczniów zawsze liczyć. 

Warto pomagać, dobro wraca ze zdwojoną siłą ❤

mgr Ewa Kiełbus