PIERWSZA OLIMPIADA WIEDZY O KULTURZE FIZYCZNEJ I SPORCIE ROZTRZYGNIĘTA

Dnia 15.12.2020r. został przeprowadzony finał OLIMPIADY WIEDZY O KULTURZE FIZYCZNEJ I SPORCIE.

W trakcie trwających trzy tygodnie eliminacji, podczas lekcji wychowania fizycznego udało się wyłonić  reprezentantów klas mających prawo udziału w wielkim finale. Mieli oni za zadanie rozwiązać trzy testy o tematyce związanej z kulturą fizyczną i sportem. Testy przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie rozwiązywali w wersji on-line za pomocą platformy QUIZIZZ. Prawo startu w finale otrzymywały trzy osoby z klasy lub grupy WF, które zgromadziły największą sumę punktów po rozwiązaniu trzech testów eliminacyjnych.      

Wielki finał przeprowadzony o godzinie 17.00 zgromadził liczne grono pretendentów, było ich aż 137 osób. Jak to bywa w finałowych rozgrywkach, nigdy nie brakuje emocji. Tak też było tym razem. Okazało się  że, dwóch uczniów zdobyło tą samą liczbę punktów i zajmowali oni „ex aequo” pierwsze miejsce. Po przeprowadzeniu dogrywki pomiędzy nimi udało się ustalić, który z nich jest mistrzem.                                                                                                    Wyniki:

miejsce pierwsze: Krzysztof Marek,  klasa 4 EK

miejsce drugie: Jakub Gabryś , klasa 3 IN

miejsce trzecie: Wiktor Chromy, klasa 3 IN.                

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i finalistom,  na  zwycięzców czekają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.