Ekonomiści w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP

Uczniowie klas: 2EK, 3EKp, 3EKg  pod opieką mgr Iwony Bogacz, mgr Agaty Jani i mgr Beaty Szafraniec uczestniczyli  13 października 2021 r. w wycieczce zawodoznawczej do Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP. Wystawa Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP to ponad 20 stanowisk, które w interesujący sposób prezentują dzieje polskiego pieniądza oraz rolę i zadania NBP jako centralnego banku państwa. Ekspozycja Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP mieści się w trzech salach na parterze budynku Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego przy ul. Basztowej 20 w Krakowie. Celem wycieczki było przybliżenie  nie tylko zasad funkcjonowania i roli banku centralnego, ale również przekazanie szeroko rozumianej wiedzy ekonomicznej. Uczniowie mieli możliwość dotknięcia prawdziwej sztaby złota, zobaczenia przepięknych monet i banknotów oraz poznania dziejów bankowości centralnej w Polsce.