ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest corocznie na świecie 27 września. Święto turystyki ustanowione zostało przez wyspecjalizowaną organizację ONZ – UNWTO. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki we współczesnym świecie.
W ramach obchodów tego święta w Zespole Szkół im. W. Witosa został zorganizowany quiz wiedzy o turystyce. 24 uczniów i uczennic z klas technikum organizacji turystyki przystąpiło do rozwiązania testu składającego się z 30–tu pytań. Osoby, które uzyskały najwięcej punktów otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Wyniki konkursu:

  1. Miejsce: Olga Warchoł – 4L/O
  2. Miejsce: Julia Pawlica – 3OT
  3. Miejsce: Alicja Chowaniak – 2OT, Joanna Wicherek – 4L/O, Paweł Pastwa – 5OFp

Na szkolnym korytarzu pojawiła się także okolicznościowa gazetka promująca święto turystyki. Obchody Światowego Dnia Turystyki staną się cyklicznym wydarzeniem w naszej szkole.
Koordynatorami akcji były: p. Agata Jania, p. Katarzyna Krupczak, p. I. Śliwa.