Szkoła Pamięta 2023

Zespół Szkół im. Wincentego Witosa wziął udział w  ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod hasłem „Szkoła Pamięta”.
Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci historycznych, głównie tych związanych z naszym regionem. Dlatego nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie do tych działań.
Klasy 2 Gb, 2 Fa, 2 OT, 2 Ga, 1E, 1Ft,  26 i 27 października 2023 r. uczestniczyły w wycieczkach na cmentarz choleryczny w Suchej Beskidzkiej pod opieką Pani Małgorzaty Piergies i Beaty Pilarczyk. Uczniowie zapoznali się tam z historią epidemii w Suchej w XIX w. oraz postacią Jana Gawlika suskiego lekarza , którego imieniem nazwany jest szpital powiatowy.
Klasa 2 Gb 23.10.2023 r. wraz z opiekunem Anną Żaczek zaświeciła symboliczny znicz pamięci dla poległych w czasie II wojny światowej na suskim cmentarzu.
Młodzież przygotowała w ramach akcji #SzkołaPamięta prezentacje multimedialne pod opieką Pani Marii Słowińskiej o zamordowanych Polakach w Katyniu oraz o Kundzi z Siwcówki.
W ramach akcji #SzkołaPamięta młodzi ludzie poznali lokalną historię i odwiedzili miejsce ważne dla mieszkańców miasta.

Małgorzata Piergies

Małgorzata Piergies