Europejski dzień zdrowego jedzenia i gotowania.

 Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz

Jan Kochanowski

    Od lat w naszej szkole promowany jest zdrowy styl życia. W tej dziedzinie prym wiodą nauczyciele przedmiotów gastronomicznych oraz uczniowie kształcący się w tym kierunku.

   To dzięki ich pracy i zaangażowaniu w ostatnim czasie (14.11.2023 r.) mogliśmy obchodzić Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Z tej okazji nie zabrakło pysznych, a przede wszystkim zdrowych przekąsek i deserów przygotowanych z owoców i warzyw. Degustację poprzedziła część teoretyczna, czyli prelekcja dotycząca wpływu warzyw, owoców i wody na nasze zdrowie.

Przygotowano również krótkie prelekcje w salach lekcyjnych.

    Nie jest to jedyne działanie mające nam uzmysłowić, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

19.10.2023 roku nauczyciele i uczniowie związani z gastronomią przeprowadzili pedagogizację społeczności szkolnej w ramach działań promujących zdrowy styl życia. Tym razem chodziło o przekąski i napoje, które pomogą w regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym. Temat nie był przypadkowy. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji „Pomaganie krzepi” z Torunia wraz z Weroniką Talagą , reprezentantką Polski w koszykówce.

   Za dbanie o nasze zdrowie dziękujemy Paniom: Bogumile Bałos, Klaudii Handzlik Kijas, Magdalenie Dąbrowskiej Barbarze Polak, Renacie Pochopień, Beacie Lipka, Paulinie Porębskiei, Małgorzacie Panek, Izabeli Śliwa, Monice Domasik, Annie Głuszek

oraz uczniom klas: 3K, 2Ga, 3Ga, 2Gb, 3K, 1K, 5Gap,1C

Zdjęcia wykonali uczniowie technikum fotografii i multimediów z klasy 2Fa pod kierownictwem

Pana K. Kachel.

Beata Lipka