Bunkier Sztuki i Krakowskie Szopki – Wycieczka zawodowa

7 grudnia klasa 4F i 2 Fa pod opieką nauczycieli p. Marty Krzak, Andrzeja Hutniczaka i Ady Karcz Zielińskiej uczestniczyły w  Zawodowej  wycieczce Mikołajkowej do Krakowa. 
Klasy na zaproszenie p. Kamila Gibasa (specjalista ds. edukacji Bunkra Sztuki). odwiedziły Galerię Sztuki Współczesnej w jej tymczasowej siedzibie (Pałac Potockich) biorąc dział  w wystawie pod tytułem HOW ARE YOU ? Dzięki kurator wystawy p. Natalii Wiernik uczniowie mogli poznać genezę powstania prac, sposób doboru artystów, a także ich motywację do ich stworzenia, a następnie odpowiedzieć sobie na pytanie jakie emocje towarzyszą im podczas oglądania wystawy. Jak powiedziała kurator wystawy „Wystawa nie jest prezentacją, lecz konfrontacją, a pytanie postawione w tytule ma moc terapeutyczną” – próby nazywania emocji sprzyjają procesom uzdrawiania, poczucie wpływu na teraźniejszość zaczyna się od rozpoznania, kim jesteśmy wobec aktualnych wydarzeń, jak nas kształtują, jakie mamy przekonania i jaki wpływ mają na nasze działania. Po zakończeniu wizyty w Bunkrze Sztuki uczniowie udali się na Rynek Główny gdzie w Świątecznej scenerii Krakowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego wykonali reportaż fotograficzny dokumentujący Finał Konkursu Szopki Krakowskiej.

Foto: Bartłomiej Trybała
foto: Aleksandra Wągiel
foto: Joanna Siwik
foto: Aleksandra Wągiel
foto: Bartłomiej Trybała
foto: Patrycja Czaja
foto: Agnieszka Spyrka