I Etap konkursu „TURBOLANDESKUNDE 2023/2024 Die Schweiz”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” Die Schweiz

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

Konkurs składa się z 3 etapów. Do pierwszego etapu zgłosiło się 28 drużyn trzyosobowych. Po zmaganiach z testem obejmującym wiele szczegółowych pytań dotyczących Szwajcarii została wyłoniona zwycięska drużyna z kl. 3 HF w składzie: Radwan Amelia, Rusin Paulina, Zabawa Wiktoria, opiekun Pan mgr Jacek Smolik.

W kwietniu zwycięska drużyna będzie reprezentować naszą szkołę w II etapie. Gratulujemy wygranej w I etapie i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

K.Staszak