Gwarowa twórczość literacka w ZS im. W. Witosa

Uczennica klasy 4 EK w ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej – Paulina Kłapyta, której opiekunem jest mgr Beata Bałos wzięła udział w XXX Posiadach Gawędziarskich organizowanych przez: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku- Białej, GOK w Jeleśni, GOK w Milówce oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki w Radziechowach- Wieprzu.

Przegląd odbył się w dniach 13 i 14 listopada 2021 roku w Jeleśni i Milówce. Do głównych celów imprezy należały: popularyzacja samorodnej twórczości ludowej i podtrzymywanie tradycji gawędziarstwa ludowego oraz inspirowanie i zachęcanie do własnej gwarowej twórczości literackiej. Paulina Kłapyta zaprezentowała humorystyczną, gwarową gawędę swojego autorstwa „O stryszawskim Kole Gospodyń Wiejskich” .

dav

Relacja z występu