Dzień Języków Obcych

W dniu 26.05 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia Języków Obcych, których koordynatorkami w tym roku były p. Agnieszka Świstek oraz p. Agnieszka Domasik. Na uczestników czekały niemałe atrakcje.

Dzień rozpoczęliśmy od pokazu mody, dla którego inspiracją były stolice oraz miasta krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Modele i modelki przygotowali niesamowite stroje, dobrali podkłady muzyczne i zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie już na samej scenie. Pokaz prowadzili w języku niemieckim oraz angielskim Kamil Olszówka oraz Olga Warchoł. To była super zabawa! Jury składające się z członków widowni (klasy 1Ga, 1E, 1Rk) pod przewodnictwem p. Dominiki Sałaciak wyłoniły laureatów.

Zwyciężyły uczennice klasy 1 Fa: Małgorzata Worwa oraz Nicola Baca, które przedstawiały Londyn. Na wyróżnienie zasługują natomiast wszyscy prezentujący, a więc: Daniel Kwak 2EK, Michał Mruc kl. 2Ga, Klaudia Lempart kl. 2 H/F, Karolina Ryłko kl.2 Ga, Justyna Kostka kl. 2Ga, Anna Wacław kl. 3F, Wiktoria Szczepaniak kl.3F, Daria Rak kl.3F, Weronika Dyrcz i Patrycja Gabryś kl. 2H/F.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział i zaangażowanie! Nagrody zwycięzcom wręczyła P. wicedyrektor Łucja Mikołajek-Pater. Podziękowania również dla Kornelii Pieczara, Wiktorii Harańczyk z kl.2 Ga oraz Justyny Danek i Nikoli Ciesielskiej z kl.2 EK za pomoc w koordynowaniu pokazu oraz wsparcie uczestników. Pragniemy dodać, że w czasie obrad jury na scenie zaprezentowały się także uczennice, które w kwietniu tego roku pod opieką p. Agnieszki Świstek brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Obcojęzycznej w Nowym Sączu. Uczennice recytowały utwory w języku niemieckim oraz angielskim – Laura Smyrak z kl.1Gb, która w Nowym Sączu zdobyła wyróżnienie za wiersz Reginy Meier zur Verl „Der Qualgeist” oraz Maja Kołodziejczyk kl.1R/I, Katarzyna Pieron kl.3Rk oraz Małgorzata Worwa kl.1Fa. 

W trakcie trwania pokazu na auli odbywały się równocześnie warsztaty z komunikacji oraz edukacji międzykulturowej pod opieką p. Marioli Świerkosz. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim przez zagranicznych wolontariuszy Programu Międzykulturowego AFS Poland.

Kolejnym punktem naszej wędrówki międzykulturowej był quiz wiedzy, w którym udział brały klasy 1 OT, 1HT, 1Fa oraz 1Fb. Na auli uczestnicy wyłonili w obrębie klas 4-osobowe drużyny, które rywalizowały ze sobą, rozwiązując test multimedialny – kahoot. Pytania w języku niemieckim oraz angielskim sprawdzały wiedzę uczestników  z zakresu kultury, sportu, historii oraz wiedzy ogólnej, dotyczącej krajów niemiecko- oraz anglojęzycznych.

Uczestnicy świetnie się bawili, a zwyciężyła drużyna  z kl. 1Fb. Gratulujemy wiedzy! Nagrody zwycięzcom wręczyła p. wicedyrektor Anna Wilczek.

Wyjątkowym zakończeniem tego dnia był Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Jury w składzie p. Alicja Stopka, p. Katarzyna Wrońska oraz reprezentanci samorządu Olga Warchoł oraz Kamil Olszówka wysłuchali występów w języku angielskim i niemieckim. Byliśmy oczarowani wszystkimi występami!

Trzecie miejsce zajęła Bernadetta Kaczmarczyk z kl.3IN, która zaśpiewała „Hello” z repertuaru Adele. Drugie miejsce należało do Justyny Bury z kl.2Ga za wykonanie „Wer bin ich”. Natomiast miejsce pierwsze zajęła jednogłośnie Wiktoria Rusin z kl.1Gb, która zaśpiewała dla nas przebój „Hallelujah”, podbijając serca widowni oraz jury. Na scenie wystąpiły także Nikola Skwarek kl.3F, Amelia Matuła kl.1Rk oraz Małgorzata Worwa i Martyna Wróbel z kl.1Fa. Nagrody wręczyła p. wicedyrektor Anna Wilczek. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Z tego miejsca chciałybyśmy również podziękować p. Teresie Mydlarz za nieocenioną pomoc w przygotowaniu dekoracji, p. Markowi Stasiakowi za pomoc przy nagłośnieniu oraz wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego dnia.

Dziękujemy i pozdrawiamy!

Agnieszka Domasik

Agnieszka Świstek