Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a my aktywnie działamy na rzecz ochrony środowiska

6 czerwca 2023r. uczniowie klas 3Ek i 3HT uczestniczyli w prelekcji online pod nazwą „Do czego potrzebna nam zieleń, czyli o korzyściach wynikających ze stosowania zielonej infrastruktury” . Z kolei 19 czerwca członkowie Samorządu Szkolnego wraz z pracownikami Starostwa Suskiego posadzili bluszcze, które utworzą zieloną ścianę, pomocną w walce z zanieczyszczeniami powierza.

Organizatorem powyższych działań był Wydział Środowiska Starostwa Suskiego w Suchej Beskidzkiej, realizowanych w  ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

W ramach w/w projektu  nasza szkoła wzbogaci się też o nowoczesne, energooszczędne oświetlenie led-owe, które zostanie zamontowane w dwóch salach lekcyjnych na terenie internatu.

rpt