Ekonomiści w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP

W dniu 8 grudnia 2023 r. uczniowie klas 5EKp i 3EK wraz z wychowawcami Beatą Szafraniec i Krzysztofem Świętkiem brali udział w wycieczce zawodoznawczo-mikołajkowej do Krakowskiego Salonu Ekonomicznego Narodowego Banku Polskiego. Celem wycieczki było przybliżenie zasad funkcjonowania i roli banku centralnego, ale również przekazanie szeroko rozumianej wiedzy ekonomicznej, poznawanie tradycji świątecznych, a także integracja zespołów klasowych. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładach otwartych na temat: „Bezpieczeństwo korzystania z usług finansowych, zabezpieczenia banknotów i bezpieczeństwo płatności w Internecie”. Wykłady były realizowane przez NBP Oddział Okręgowy w Krakowie wraz z Komendą Miejską Policji w Krakowie.

Beata Szafraniec
Krzysztof Świętek