Warsztaty Erasmus+

W dniach od 8 do 12 grudnia uczestnicy projektu „Moja Droga do Spełniania Marzeń” z programu Erasmus+ zorganizowali serię trzech inspirujących warsztatów skierowanych do chętnych klas technikum.

Pierwszego dnia, 8 grudnia, uczniowie z klas 2L/S oraz 2TGA wzięli udział w warsztacie „My Machine”, który stanowił owoc dzielenia się wiedzą zdobytą podczas mobilności w Portugalii w listopadzie tego roku. Podczas warsztatu uczestnicy nie tylko zdobywali nowe spojrzenie na siebie nawzajem, ale także rozwijali swoje umiejętności kreatywne. Po zakończeniu doświadczenia uczniowie podsumowali je jako „ciekawe”, „kreatywne”, „niestandardowe” i „śmieszne”.

Prowadzącymi warsztaty byli Kacper Gierat, Aleksandra Gibas oraz Aleksandra Budz, Kinga Kozieł, Aleksandra Wojtasik i Janek Klaczak. Wsparcie ze strony nauczycieli zapewnili wicedyrektor Anna Wilczek, Mariola Świerkosz oraz Bogumiła Bałos.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem było przeprowadzenie warsztatu fotograficznego 12 grudnia, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2FA pod opieką Pana Krzysztofa Kachla. Poprowadził go Max Migner, a inspiracją do działań były doświadczenia zdobyte podczas projektu w Portugalii. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć zdjęcia, które ukrywały w sobie litery. Efekty tego warsztatu można podziwiać poniżej.

Ostatnim, ale równie fascynującym, wydarzeniem było uczestnictwo uczniów klasy 3RK w warsztacie cyfrowym pod opieką Pani Ady Karcz-Zielińskiej. Poprowadziła go Nikola Skwarek, a uczestnicy mieli okazję stworzyć świąteczny quiz w aplikacji Genially.

Warto podkreślić, że za dokumentację fotograficzną odpowiadały Nikola Skwarek i Oliwia Pilarczyk, natomiast za profesjonalną oprawę foto-masterską oraz video odpowiedzialny był Max Migner. Całość wydarzenia skoordynowała Mariola Świerkosz.

Projekt „Moja Droga do Spełniania Marzeń”(The Way to Make My Dreams Come True) w ramach programu Erasmus+ wydaje się być nie tylko doskonałą okazją do zdobycia nowych doświadczeń, ale również doskonałym sposobem na rozwijanie kreatywności i umiejętności uczestników. Oczekujemy z niecierpliwością na kolejne fascynujące inicjatywy!