Wycieczka mikołajkowa do Krakowa

W dniu 14 grudnia bieżącego roku klasy 1 GA oraz 1 EK pod opieką pań Moniki Paszt, Agnieszki Świstek i Jolanty Pochopień wybrały się na wycieczkę mikołajkową do Krakowa.
Główną atrakcją było zwiedzanie Jarmarku Bożonarodzeniowego na rynku krakowskim, gdzie uczniowie mogli podziwiać szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak ręcznie malowane bańki choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, drewniane, szkło artystyczne, biżuteria i pamiątki. Ponad to, klasa gastronomiczna miała okazję zapoznać się ze sposobami prezentacji towaru w kioskach handlowych i gastronomicznych oraz skosztować przysmaków świątecznych pochodzących z Litwy, Węgier, Słowacji i Ukrainy.
Kolejnym punktem programu był seans filmowy „Wonka” w Cinema City Bonarka, którego inspiracją był niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady” – książki autorstwa Roalda Dahla.
Zarówno wizyta na Jarmarku, jak i obejrzany film, pozwoliły uczniom oraz nauczycielom wprowadzić się w świąteczny nastrój oraz jeszcze lepiej zintegrować zespoły klasowe.