„Skarb pirata Cynamona” przygotowany przez wychowanków Internatu

Wychowankowie Internatu przy ZS im.W.Witosa w Suchej Beskidzkiej, działający w ramach koła teatralnego „Za Parawanem”, przygotowali nową bajkę. Tym razem jest to „Skarb pirata Cynamona”.

Koło teatralne „Za parawanem” działa od wielu lat pod okiem Bogusławy Jurzak i skupia uczniów ZS im. W. Witosa oraz młodzież z ZS im. W. Goetla i Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej mieszkających właśnie w internacie. Przez ostatnie dwa lata działalność grupy była mocno ograniczona z powodu pandemicznych obostrzeń. Teraz młodzież mogła wrócić do swojej pasji.

Przygotowywanie przedstawień nie miałoby sensu, gdyby nie można ich wystawiać. Wzorem wcześniejszych, przed pandemicznych lat spektakl w wykonaniu uczniów „Witosa” obejrzały dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego, Klubu Malucha i Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej w Suchej Beskidzkiej. Opowiada o przygodach trójki przyjaciół, którzy marzą o prawdziwej przygodzie, o znalezieniu skarbu, takiego, o którym czyta się w książkach lub ogląda w filmach przygodowych o piratach. Samo poszukiwanie skarbu jest tylko pretekstem do pokazania dzieciom, że w życiu ważne jest, by spotkać  prawdziwych przyjaciół i potrafić dzielić się z innymi tym, co mamy. Z kolei dla wychowanków internatu: Karoliny, Nikoli, Ani, Iwony, Wiktorii i  Piotra udział w przedstawieniu był lekcją współdziałania, ponieważ w tym roku szkolnym w kole  teatralnym powitali dwóch uczniów z Ukrainy – Nikitę i Saszę, którzy są uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego Beskidzkie Centrum Edukacji i Sportu w Zawoi, ale również mieszkają w suskim internacie.

Autorka zdjęć jest Nikola Skwarek z klasy II FT

źródło:sucha24